Zo pár tipov pre bezdetné páry

                            (Všetky články sú čerpané z knihy LILIAN TOO)
 
Jeden z dôvodou mojej zamilovanosti do feng šuej je ten, že skutočne obšťastňuje život. Osobitne účinkuje pomáha manželským párom, ktoré túžia po deťoch, ale nedarí sa im splodiť ich. Nemám na mysli zdravotné problémy. Hovorím o ženách, čo vyskúšali a preskúmali všetko možné a zistili, že ony aj ich partner sú úplne v poriadku, no napriek tomu neotehotnejú. V tedy môže pomôcť feng šuej. Moju neschopnosť počať spôsoboval obrovský otrávený šíp v podobe veľkého prasličníka - stromu, čo rástol ani nie tri metre od vchodových dverí. Vytváral ,,smrtiaci dych,, ktorý mieril rovno na predné dvere domu. Boli sme bezdetný deväť rokov! Ak máte podobný problém skontrolujte, či vaše vchodové dvere alebo posteľ nezraňuje niečo ostré, špicaté, hrozivé! Je reálna šanca, že niečo nájdete. Ak áno, skúste pred to postaviť nejaký štít alebo niečím zakryť výhľad, prípadne pouvažujte o inom dome ako sme to urobili my. Presťahovali sme sa do nového domu a zariadili sme ho podľa princípov feng šuej, pri čom sme sa sústredili na aktivovanie šťastia našich potomkov. 
  • Podľa tabuľky tu! zistite manželov smer lásky a snažte sa tam umiestniť spálňu. Posteľ postavte tak, aby ste obaja spali v jeho smere lásky. Aktivuje to šťastie potomkov. (Vo feng šuej sa šťastie potomkov ženy neberie do úvahy)  
  • Vyberte si nejakú maľbu alebo fotografiu detí a zaveste ju blízko postele. V cisárskych palácoch Zakázaného mesta v Pekingu bola panovníkova manželská posteľ ozdobená paravánmy a výšivkami ,,sto detí,, ktoré symbolizovali vysokú plodnosť pri jeho styku s početnými manželkami. 
  • Vyhľadajte mladíka-panica narodeného v roku draka a požiadajte ho, aby sa symbolicky ,,pregúľal,, cez vašu posteľ. Ideálny termín je svadobná noc, ale lepšie neskôr ako nikdy. Alebo vedľa postele položte nejaký symbol draka, aby stimuloval energiu jang.

 Ak naozaj túžite po deťoch a nedarí sa vám otehotnieť, preskúmajte, či vaše vchodové dvere nezasahujú otrávené šípy. 

Posteľ presťahujte do priaznivého  kúta lásky v spálni.