Všetko do páru

Všetky články sú čerpané z knihy LIIEN TOO
 
Ak vám nevyhovuje samota a želáte si zdieľať s niekým život, radím vám, aby ste svoj osobný priestor obklopili vecami, ktoré v prírode symbolizujú nevyhnutné spojenie mužského a ženského prvku. Základný symbol čínskeho feng šuej - jin/jan - zahŕňa vzájomne sa dopĺňajúcu prirodzenosť muža a ženy. Predstavuje rovnováhu, ktorá je v symbolike feng šuej  nesmierne dôležitá. 
 
Dvojica pre šťastie
 

Číňania považujú za mimoriadne prospešné, keď sa veci darúvajú, dostávajú alebo vystavujú v pároch, pričom najdôležitejší je drak. Draci sú zobrazovaný buď vo dvojici - dvaja draci zabávajúci sa s večnou perlou, alebo drak a fénix ako symbol vzájomného šťastia. 

Mandarínske kačice, ktoré symbolizujú šťastie mladej lásky, tiež bývajú zobrazené v páre. Na keramike či na maľovaných obrázkoch nikdy nie sú po jednej a nikde neuvidíte ani tri. Ďalším symbolom lásky je párik motýľov, aj keď vo feng šuej sa vyskytuje zriedkavo, pretože symbolizuje lásku s tragickým koncom. Najznámejšia čínska rozprávka je o milencoch prenasledovaných osudom, Ktorí zomreli v objatí a opäť sa spojili v podobe motýľov. 

Ďalšie dva mimoriadne významné a priaznivé symboli sú dvojitá ryba, ktorá sa považuje za veľmi šťastný symbol, a pár stupají, ktoré znamenajú stopy Budhu. Je to zároveň náboženský symbol budhistov a vyjadruje karmické šťastie úspešných znovu narodení, ktoré prichádzajú po smrti. 

 

 

Dvojice predmetov vám môžu priniesť ľúbostné dobrodružstvo. Mandarínske kačice povzbudia mladú lásku zatiaľ čo gule jing a jang symbolizujú prapôvodné spojenie muža a ženy.