Problémy s deťmi

 
Ak máte problémy s deťmi, mali by ste skontrolovať feng šuej vo vašej domácnosti. Najprv sa poprechádzajte po dome a preskúmajte, či niečo, nejaká štruktúra alebo objekt, nepoškodzuje vaše vchodové dvere alebo postele a písacie stoly detí. Pozrite sa, či dvere do detskej izby nie sú rovno pred toaletou, prípadne schodiskom. Negatívna energia, ktorá sa vtedy vytvára, môže u obyvateľov izby vyvolať pocity apatie, vzdoru a slabej motivácie - znamená to že dobrá energia jang je vyčerpaná. Skúste deťom vymeniť izbu alebo medzi dvere izby a schodisko či toaletu zaveste zvonkohru.
 

Nájdite smer svojej rodiny

 
Ak máte problémy so synom alebo dcérou v puberte - neposlúcha, túla sa a neprajevuje cit pre rodinu, musíte preskúmať jeho alebo jej smer spania. Vypočítajte ratolesti číslo kua tu! a skúste ju primäť aby spala hlavou v smere lásky podľa tejto tabuľky tu! Tento smer súvisí s rodinou a dokáže veľa. V ďaka tomuto jedinému opatreniu sme už pomohli mnohým priateľom so vzdorovitými teenagermi.
Pokúste sa odhovoriť syna či dcéru od spania na podlahe alebo na príliž nízkej posteli. Nepôsobí to pozitívne, ani to neprospieva ich osobnému šťastiu. Môže to viesť k nestálosti a nevyrovnanosti, aj k zdravotným ťažkostiam. 
 
Keďmajú deti problémy s učením, možno je to preto, že sedia sedia zlým smerom. V tomto prípade vyhovuje ich smer osobného rozvoja. Overte si ho v spomínanej tabuľke podľa dátumu narodenia. Mali by spať s hlavou v tomto smere a učiť by sa mali tvárou otočenou tiež rovnakým smerom. 
Do severovýchodného kúta spálne by ste im mali zavesiť alebo položiť malý kryštál. Je to vynikajúci zdroj energie, ktorý dobre harmonizuje so severovýchodom, teda smerom vyhradeným pre vzdelanie.
 
                       Ak vaša dcéra alebo trvá na tom, bude spať na podlahe, 
                       mali by ste jej to vyhovoriť.