Dekorácie šťastia v spálni

 
Keď že spálňa je miestom odpočinku, feng šuej obvykle radí, že by mala byť vo farbách naznačujúcich skôr energiu jin ako jang, no až do takej miery aby sa porušila rovnováha. Avšak pokiaľ ide o šťastie v ľúbostnom vzťahu, predpisuje teplejšie farby jang. Za dávnych čias sa to zvyčajne spájalo s posilnením plodnosti. Zo záujmu Číňanov o plodnosť a mužskú schopnosť naplniť manželstvo sa zrodili rozmanité afrodiziaká a symboly, o ktorých sa verilo, že prinesú šťastné potomstvo a reprodukčnú výkonnosť. Existujú rôzne druhy elixírov a údajne ,,priaznivé chvíle,, na milovanie, aby počaté diaťa bolo chlapec alebo dievča.
 
  • V prvých rokoch manželstva laďte spálňu do červena. Ak zistíte, že červená je príliž silná, nahraďte ju ružovou alebo broskyňovou. Červená zapaľuje vášeň a významne sa podieľa na tvorbe energie jang, ktorá praje spojeniu. Na posteľné plachty sa hodí biela, no nepoužívajte modré prestieradlá, no modré koberce a tapety môžu byť. 
  • Do spálne nikdy nedávajte živé rastliny a kvety, výborne sa hodí ovocie, najmä granátové jablko - symbol plodnosti.
  • Obrazy na stenách v izbách manželských dvojíc by mali znázorňovať deti a zrelé ovocie ako znak šťastného výsledku ich spojenia. Motívom kvetov sa vyhýbajte. Po svadbe odložte obrázky pivónií, aby nehrozilo nebezpečenstvo zo strany iných žien. 
  • Malé červené svetlo posilňuje vášeň a plodnosť.
  • Vyhýbajte sa všetkému, čo pripomína vodu. nedávajte do spálne akvátium ani fontánku - výsledkom sú nedorozumenia a bezsenné noci. Fľaša či pohár vody je v poriadku, ale obraz s namaľovaným jazerom nie!
  • Z starých čias mali bohaté rodiny dvojitý symbol šťastia zložitého tvaru vyrezávaný do spálňového nábytku. Takýto symbol si môžete ak vy zakomponovať do dizajnu svojej spálne.
Orázok detí v spálni manželov pôsobí priaznivo, pretože znázorňuje pozitívny výsledok ich spojenia.