Kačice oživia váš ľúbostný život

 
Mandarínske kačice predstavujú vo feng šuej to, čo v západných kultúrach symbolizujú hrdličky. Tieto vodné vtáky sú zobrazené na mnohých čínskych maľbách a umelecko remeselných dielach. Párik mandarínok sa považuje za symbol ľúbostného vzťahu, lásky a vernosti mladých párov. Zobrazenia kačíc umiestnené v juhozápadnom kúte spálne či domu vyvolajú energiu, ktorá výrazne posilní váš ľúbostný život. 
 
Ak ste slobodná/ý zaveste obrázok kačíc alebo si v obchode s orientálnym tovarom kúpte dve vyrezané z dreva a položte ich do spálne. 
 
Rozhodne si zadovážte párik, nie jednu či tri, pretože jedna znamená, že zostanete starou dievkou/ starým mládencom, tri zase naznačujú, že manželský alebo milenecký vzťah sa ľahko môže ,,preľudniť,,! Okrem toho dbajte, aby ste do páru vybrali samčeka a samičku, nie dvoch samčekov či dve samičky. Opýtajte sa predavača, aký je rozdiel medzi káčerom a kačičkou.
 

Hrdličky

 
Ak neviete zohnať mandarínske kačice, nahraďte ich hrdličkami, ale opäť to musí byť párik. Môže to byť aj obrázok alebo fotografia. Nepokúšajte sa chovať skutočné vtáky. V táky v klietkach predstavujú zlý feng šujský faktor. Vták v klietke symbolizuje neschopnosť lietať a to isté sa môže stať s vašimi ambíciami.