Uvedomte si energie vo svojom okolí

 
Ako zistím či trpím zlým feng šuej?
Všímajte si prítomnosť vecí, ktoré zle pôsobia, najmä ak ide o istý vzor a častý výskyt, čo naznačuje príval nešťastia. Shakespeare povedal, ,,že trampota nechodí sama alebo vo dvojici, ale v bataliónoch,,. To vystihuje efekt zlého feng šuej. Je to preto, že nešťastie vyvolané zlým feng šuej trvá takmer nepretržite.
Pôsobenie nevyvážených energií alebo zásah ,,smrtiacim dychom,, ,často býva príčinou toho, že sa neustále deje niečo zlé. Vaše okolie a hmotné štruktúry, ktoré sa nachádzajú vo vašom osobnom priestore, ustavične vysielajú mnoho rôznych druhou energiíí. Tieto energie môžu byť drsné alebo jemné a sú buť zhovievavé,alebo zradné. Inými slovami môžu vám priniesť šťastie alebo nešťastie. Mali byste sa preto pokúsiť ,,vyňuchať,, energie, ktoré obklopujú váš osobný priestor. 
To nemá znamenať posadnutosť feng šuej, ale al sa naučíte vnímať, akým spôsobom tieto energie ovplyvňujú váš životný priestor, môžete mať z toho obrovský úžitok. 
Najlepší čas na ,,vyskúšanie,, feng šuej vášho osobného priestoru je sťahovanie či zmena pracoviska alebo prelom rokov a desaťročí, napríklad lunárny Nový rok.
 

Tok energie

Vedome sledujte nepatrné zmeny v priestorových a časových dimenziách vášho bytu či domu. Podstatou feng šuej sú vlastné zmeny energií v priestore a čase. Sledujte, aký pohyb vykonávate, keď kráčate cez svoj priestor. Ak sa pohybujete kľukato a pokojne, energie pôsobia priaznivejšie, ako keď idete rýchlo a rovno.
 
Možstvo kútov a rohov vám bráni v plynulom pohybe a to nie je dobré, lebo váš život nemôže plynúť hladko. Prekážky často bránia v dosiahnutí cieľov. Rovnaký efekt vzniká vtedy, keď sa v jednom kuse zastavujete. 
 
Pri rozmiestňovaní nábytku starostlivo preskúmajte, ako sa budete pohybovať vo svojom priestore, alebo si urobte plánik izieb a načrtnite si, ako ba ste v nich mali rozložiť nábytok.