,,Šípy,, ktoré zasahujú vchodové dvere

 
Žiadny dom nemôže profitovať z dobrého feng šuej, ak vstupné dvere ostreľuje ,,smrtiaca energia,, otrávených šípov. Nepomôže ani to, že majú správny smer a orientáciu, farebnú schému a všetky ostatné veci. Aj jeden smrteľne otrávený šíp - všetko, čo je špicaté, ostré a rovné - totiž môže zničiť starostlivo vytvorené prvky a orientácie podľa zásad feng šuej. Pre majstra feng šuej je absolútne prvoradé, aby v bezprostrednom okolí, vnútri a zvonka domu identifikoval všetko, čo by mohlo symbolizovať tento otrávený šíp.
Vonkajšie otrávené šípy sú zvyčajne nebezpečnejšie a ťažšie sa dajú zvládnuť. Sotva možno niečo urobiť napríklad s ostrými okrajmi neďalekej rovnej cesty, ktorá vedie priamo k vchodovým dverám. Najlepší spôsob, ako naložiť s takouto nebezpečnou štruktúrou, je premiestniť dvere - ak je to možné. Úplne zmeňte smerovanie dverí alebo používajte iné dvere a tie ,,znehodnotené,, navždy zatvorte. Do určitej miery môže pomôcť zavesenie osemhranného zrkadla pakua či zvonkohry z piatich dutých rúrok, ale skutočne najúčinnejšia metóda je premiestnenie a poloha vchodových dverí. 
 
PAKUA
 
Osemhranný symbol pakua, zavesený nad prednými dverami, je podľa feng šuej veľmi silným protijedom. Tento simbol je známi ako jin paku a jeho sila je pramení z usporiadaného sledu trigramov umiestnených na každej z ôsmich strán. Toto špeciálne usporiadanie jin sa často označuje aj ako ,,ranná obloha,,.
Zrkadlo v strede môže byť vypuklé alebo duté Obidva typy fungujú. Pakua treba zavesiť z vonkajšej strany domu, nikdy nie vnútri domu či v kancelárii. Svojou silou môže narobiť spúšť a zničiť všetko dobré feng šuej vnútri. Zrkadlo pakua sa teda dáva len vonku a otočené smerom od domu!