Zlikvidujte otvorené police

 
Otvorené police s knihami propomínajú nože, ktoré vysielajú do miestnosti ša čchi, čiže ,,umŕtvujúci dych,,. Ak máte otvorené police doma alebo v práci, nasaďte na ne dvierka. Negatívny účinok otvorených políc sa nemusí prejaviť hneď, ale obyvatelia izieb s otvorenými policami takmer vždy napokon podľahnú zvyčajne chorobe, ktorá môže byť osudnou. 
V mnohých kanceláriách, kde police zaberali tri steny, aby podľa interierového architekta zodpovedali dôležitému postaveniu šéfa firmy, môžu privolať akurát tak infarkt. Ak sú okolnosti také, že naozaj nemôžete s policami v práci či doma nič urobiť, najlepším riešením je naukladať knihy od kraja po kraj, zarovno s hranami políc. Police za knihami a veľkými fasciklami takpovediac zmiznú. 
 
Toto opatrenie sa nedá urobiť, keď sú na policiach vystavené ozdobné predmety. V tomto prípade zaoblite hrany políc brúsnym papierom. ,,Otupí,, sa tým rezavá ostrosť políc a situácia sa trocha zmierni. 
 
Napokon treba poznamenať, že sklené police sú škodlivé najmä v severnom kúte, kým drevené pôsobia negatívne na juhozápade, severovýchode a v strede každej miestnosti. Pokiaľ ide o materiál, najmenej škodia plastové police.
 
Kusy nábytku s otvorenými policami vyzerajú ako nože. Ich negatívny účinok zredukujú knihy aukladané až po okraje.