Závesy ktoré prinášajú šťastie

 
Záclony, závesy a všetok čalúnený nábytok alebo v kancelárii môže svojím dizajnom posilniť harmóniu vášho osobného priestoru. Najjednoduhší spôsob, ako to dosiahnuť spočíva v citlivom vnímaní prvkov, ktoré mali byť dobité energiou v rôznych kútoch každej miestnosti. Najprv si musíte uvedomiť, o aký druh miestnosti ide. Potom vyberte najlepšie farby pre závesy.
Do západnej izby sa vynikajúco hodia biele závesy. Biela, ktorá evokuje živel kov, znamenito vyhovuje západu. Závesy prevažne kruhového a oblého tvaru tak isto symbolizujú živel kov. Takéto závesy pôsobia priaznivejšie, pretože zodpovedajú živlu daného priestoru. Dve vrstvy závesov ideálne ,,odrážajú,, prebytočnú energiu jang z popoludňajšieho slnka, ktoré svieti do západnej časti domu.
V spálni, ktorá je situovaná v severnom kúte (zóne) domu, bude priaznivý živel voda. V hodné sú preto modré závesy. Polkruhové volány pripomínajú kov, a to je výborné, lebo kov produkuje vodu. Jemné vlnité záhyby na závese tiež naznačujú vodu, čo dopĺňa tému živlu severu. Všimnite si, že energizujúce živly sú v tomto prípade iné ako umiestnenie skutočnej vody alebo zavesenie obrazu s motívom vody v spálni.
 

Alíza živlov

 
Na vytvorenie rovnováhy v dome si môžete vziať na pomoc analýzu živlov. Nezabúdajte však pri tom na rôzne tabu. Tak napríklad neumiestnite akváriá alebo rastliny do spálne, pretože tam nepôsobia nijako dobre.