Spite na spoľahlivej posteli

 
Dobrá fengšuejská posteľ je dekorovaná farbami harmonizujúcimi so živlom ktorý dominuje roku narodenia spiaceho, alebo so živlom kúta v ktorom stojí. Ak ste sa napríklad narodili v roku ohňa, vyhovujú vám odtiene červenej, no nie príliž intenzívna červená. Ak máte posteľ umiestnenú vo východnom kúte spálne, vhodné sú odtiene zelenej.
Ak ste na pochybách, ktoré odtiene zvoliť, riaďte sa podľa živlu, ktorý dominuje danému kútu (zóne). Posteľ potom bude prijateľná aj pre manžela, ak vašim rokom narodenia dominujú odlišné živly. Ak vaša posteľ stojí v kúte ohňa, dbajte na to, aby živel ohňa nebol príliž silný. Priveľa energie jang v spálni bráni dobrému spánku.
 

Posteľné prikrývky

Prednosť majú skôr tmavšie prikrývky ako svetlé. Ak nemáte istotu, aký prvok mohol pôsobiť škodlivo, zvoľte radšej jednofarebné prikrývky, nie vzorované.
Vo všeobecnosti však varujem pred prikrývkami s abstraktným vzorom, trojuholníčkami alebo špicatými symbolmi. Takáto symbolika sa totiž spája s ohňom a v spálni zvyčajne pôsobí rušivo. Spálňa má byť miestom oddychu a oheň vydáva energiu jang, ktorá nie je vhodná pri spánku. V spálni by mala plynúť prevažne energia jin, no nie až do takej miery, aby mohla uškodiť.