Pestujte pomarančovník alebo citrónovník

 
Pomarančovník či citrónovník prehýbajúci sa pod ťarchou dozrievajúceho ovocia symbolizuje šťastie a prosperitu. Tieto rastliny bežne zdobia vchody do čínskych domov a úradov počas prvých pätnástich dní lunárneho roka, aby naznačili vydarený štart do nového roka. 
Žiarivo oranžové plody v sebe majú ešte jeden význam - zlato, pretože zvuková podoba slova ,,kum,, (pomaranč) znamená aj zlato. Byť na nový rok obklopený množstvom pomarančov teda znamená nádej na neobyčajné šťastie. Ak máte rodiaci pomarančovník, je to ešte nádejnejšie.
Ak pestujete pomarančovník, umiestnite ho na jar do juhovýchodného kúta záhrady, pretože tento kút je symbolom bohatstva. Zdravý rodiaci pomarančovník je tam veľkým prínosom.
 

Ako vyriešiť problémy so smerom

 
Neznepokujujte sa, ak juhovýchod je pre vás smerom a miestom ,,absolútnej straty,,. Keď posilňujete alebo aktivujete kút, aby priniesol šťastie, ktorého je symbolom, toto šťastie pôsobí na všetkých obyvateľov domu. Pokiaľ nemáte izbu situovanú na juhovýchod, ani nesedávate tvárou týmto smerom, budete tiež profitovať. Zapamätajte si, že všetky praktiky feng šuej sa muia navzájom dopĺňať. Keď si odporúčania odporujú, zamyslite sa nad problémom. 
Riešenie zvyčajne nie je zložité. Vášnivých pestovateľov určite neprekvapí informácia, že takmer všetky rastliny prinášajú šťastie do domu, keď sa im dobre darí, A keď sú zdatné. Podľa príručiek feng šuej sú mimoriadne priaznivé najmä chryzantémy, bambusy, orchidey a kveta slivky.
 
Plodmi obťažkaný pomarančovník symbolizuje príchod šťastia a prosperitu. Pomarančovník umiestnený v juhovýchodnom kúte záhrady prospieva človeku, pre ktorého je to zóna bohatstva.