Obrázok s pivonkami pre lásku

 
Pivónia sa považuje za ,,kráľovnu kvetín,, a symbilizuje veľké šťastie, ktoré sa spája so ženami. Hovorí sa, že Jang Kuej Fej, cisárovná konkubína, považovaná za najkrajšiu Číňanku v dejinách, celý rok zdobila svoju spálňu nádhernými kvetmi pivónie. Keďže cisár jej nedokázal nič odmietnuť, tieto kvetiny jej špeciálne vozili až z juhu.
 

Zobuďte svoje šťastie v láske

 
Traduje sa, že keď sú v rodine dievčatá a matky ich chcú dobre vydať a nájsť im dobrých manželov, veľký obraz plný pivónií zavesený v obývacej izbe prinesie tento druh šťastia. O bývačka je najlepšie miesto pre obraz s pivóniami.
Čím sú kvety atraktívnejšie, tým väčšie šťastie by mali priniesť. Živé pivónie pôsobia rovnako sľubne, ak nie ešte väčmi ako namaľované na obraze. 
Ak ste matka a máte slobodnú dcéru oživte vo svojej obývačke južný kút veľkou vázou plnou hodvábnych pivónií.
Ak ste slobodné dievča na vydaj a túžite po dobrom manželovi, zaveste pivónie zvonka nad dvere svojej spálne. Môžete si zavesiť aj obrázok do spálne, ale lepšie je to z vonka.
 
Ak ste už vydatá, obraz s pivóniami zavesený v spálni posilní vášeň vášho manžela. Hrozí však aj nebezpečenstvo, že by mohol začať pokukávať po iných ženách a začať vyhľadávať mimomanželský vzťah, najmä aj je váš vzťah v kríze. Preto buďte opatrná. Obraz s pivóniami z tohto dôvodu navrhujem zavesiť v obývačke, nie v spálni. Existujú aj menej riskantné spôsoby na oživenie lásky v manželstve. 
 
Obrázky pivónií alebo živé kvety vraj prinesú slobodnej žene lásku. Môžu sa umiestniť v smere lásky v obývacej iz