Koberce tvoria pevný základ

 
Feng šuej podlahy súvisí so základom života. Tento princíp má neobyčajný význam pri individuálnej úprave interieru.
 

Základné pravidlá.

  • Po prvé, všetky koberce zlaďte so živlami, ktoré dominujú izbe, kde sú umiestnené. Závisí to od orientácie izby, určenej podľa kompasu. Vládnuci živel vám pomôže vybrať farbu a vzor koberca.                       
  • Po druhé, koberec má kopírovať základný tvar miestnosti - s výnimkou koberca, ktorý pokrýva celú izbu od steny k stene. Vytvára to rovnováhu a harmóniu. Koberec na obrázku odzrkadľuje energiu a tvar väčšiny izieb, takže jeho okraje môžu byť v jednej línii so zvyškom izby. Dáva prednosť obdĺžnikovým kobercom pred kruhovými alebo oválnymi.
 
  • Po tretie, nekupujte koberce s dynamickými a komplikovanými vzormi, lebo výsledko môžu byť zmätočné energie. Koberce s prepracovanými detailami (napríklad pravé peržany) nepatria do tejto kategórie. Abstraktné vzory vyvolávajú celkovú neistotu, ktorá môže vyústiť do problémov.
 
A nakoniec ešte niečo, nevešajte koberce na stenu. Predmet, ktorý sa v podstate spája s podlahou, je lepšie položiť tam kam patrí. Je to veľmi dôležitá zásada, pretože napríklad neviete, koľko všeliakých ľudí prešlo po koberci, ktorý ste práve kúpili, kým bol ešte v obchode. Osobitne sa to týka koberčeka kúpeného v antikvariáte, lebo nič netušíte o jeho pôvode a minulosti.
Keby ste takýto koberček zavesili na stenu, vo vašom dome by sa ľahko mohli začať kumulovať negatívne vibrácie. Preto buďte opatrný.