Kaligrafické dekorácie

 
Starí Číňania s obľubou zdobili svoje príbytky kaligrafickými znakmi, najmä znakom ,,fuk,, ktorý znázorňuje šťastie. Takmer všetky čínske obydlia po celej Ázii, najmä tie, ktoré ktoré patrili k bohatým rodinám, mali kedysi svoje vlastné verzie priaznivých kaligrafických znakov. Táto symbolika výnimočného šťastia je veľmi silnou črtou feng šuej. Niektorí dokonca veria, že keď sa znak pre slovo ,, fuk,, otočí hore nohami, posilní úspech v podnikaní.

 

 

Kombinovanie symbolov a prvkov

 
Kaligrafia sa niekedy kombinuje  aj s inými pozitívnymi motívmi, napríklad s rybou a vodou. Ak je voda pre vás priaznivý živel podľa čísla kua alebo pre to, že že ste sa narodili v roku, ktorý mal v znamení vodu či drevo, kombinácia slova ,,fuk,, s vodou a rybou vám môže priniesť šťastie. 
 
Kaligrafické znaky a symboly sa dajú vyrobiť ako obrazy, môžu byť vyrezávané do kusa dreva či nábytku, prípadne vykladané z perlete. 
Mimoriadne priaznivým symbolom vo výzdobe domu je kapor, pretože symbolizuje ambície a zároveň potenciál na dosiahnutie značného materiálneho úspechu a moci. Verí sa tiež, že kapor má schopnosť premeniť sa na vznešeného draka.