Chovajte zlatú rybku

 
Skutočne výborný spôsob, ako aktivovať fengšujské šťastie v dome, je chov rybičiek v akváriu. Zaobstarajte si deväť rybiek - osem červených alebo zlatistých a jednu čiernu. 
Netrápte sa, ak vám zlatá rybka uhynie. Kúpte si novú. Hovorí sa, že zlatá rybka uhynie preto, lebo absorbuje nejaké nešťastie, ktoré malo postihnúť niektorého člena domácnosti. 
Rybičky nikdy nechovajte v spálni, kúpelni či kuchyni. Osobitné riziko hrozí v spálni - mohli by byť príčinou materiálnych strát. Do domu by sa mohli vlámať zlodeji alebo by vás mohli okradnúť. Akvárium preto postavte do obývačky alebo do vstupnej haly. 
 

Najlepšie miesto pre akvárium

 
Až do roku 2003 sa pre akvárium s rybičkami najviac odporúča poloha ktorá je orientovaná na východ, juhovýchod, sever alebo juhozápad. Najlepšie miesto sa určuje podľa polohy vchodových dverí, ale postup je príliž zložitý a preto stačí , ak sa presvedčíte, či vaše akvárium ni je otočené inak ako niektorým zo štyroch uvedených smerov. Živel voda je veľmi nevyspytateľný. Ak je správne umiestnený, môže priniesť obrovské šťastie. Nevhodná poloha naopak môže byť veľmi nebezpečná. Tretie pravidlo znie, nikdy neumiestnite vodné prvky, hlavne rybníček s kaprom, napravo od vchodových dverí (pri pohľade z vnútra smerom von).
Mohlo by to spôsobiť, že pán domu začne poškuľovať po inej!
 
Zlatá rybka prináša podľa feng šuej mnoho šťastia. Akvárium s nepárnym počtom rybičiek vrátane jednej čiernej umiestnite na dobrom mieste v obývačke.